Herkes Dolar, Altın, Borsayı Beklerken Yeni Rekor Ondan Geldi! Yüzde 171 Değer Kazandı

Bitcoin, yılın en yüksek seviyesi olan 64,284.75 dolarla rekor kırdı. Şu anda ise, önceki günün yüzde 1.55 üzerindeki 63,577 dolar seviyesinde işlem görüyor.

YIL BAŞINDAN BU YANA YÜZDE 51,70 ARTTI

Bitcoin fiyatları, yıl başından bu yana yüzde 51.70 artarak yükselişini sürdürdü. Geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 171 değer kazandı.

ETF TALEBİ VE YARI LANMA BEKLENTİSİ FİYATLARI YUKARI TAŞIYOR

ABD’de listelenen Bitcoin ETF’lerinin 11 Ocak’ta işlem görmeye başlamasıyla talepte artış yaşanıyor. Sosyal ticaret platformu Alpha Impact’in kurucu ortağı Hayden Hughes, hafta sonundaki düşük likiditeye rağmen piyasaların ETF girişlerinin artacağı ve fiyatların yükseleceği beklentisiyle yukarı yönlü hareket ettiğini belirtti.

YARI LANMA SONRASI REKOR BEKLENTİSİ

Tüccarlar, ETF talebinin yanı sıra bu yılın sonunda beklenen Bitcoin yarılanması öncesinde fiyatın yakın zamanda Covid salgını sırasında görülen yaklaşık 69,000 dolarlık rekoru geçeceğine inanıyorlar. Yarılanma sonrasında, madencilik ödülünün yarıya düşmesiyle Bitcoin arzındaki artışın azalması ve talep sıkışıklığına katkıda bulunması bekleniyor.

HUGHES: “PSİKOLOJİK EŞİĞİN ÜZERİNE ÇIKMAK ZAMAN ALABİLİR”

Hughes, “Bitcoin’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin psikolojik eşiğini aşmak zaman alabilir, ancak yarılanma ve olumlu duyarlılık göz önüne alındığında, bu seviyeyi geçmemizin sadece bir zaman meselesi olduğu düşünülmelidir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x